Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 25. 04. 2024
 Hlavná stránka
Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika

Medzinárodná súťaž All Rounder 2010

Už tradične v tretí septembrový týždeň Katedra telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl organizuje preteky All Rounder /všestranný človek/. Aj v tomto roku od 21. 9. – 24. 9. 2010 si už štvrtý raz prišli porovnať zručnosti a kondíciu v 6-tich disciplínach (spoločné kontrolné cvičenie na prekážkovej dráhe, plavecká štafeta 6-krát 50m vo vojenskej ústroji, hod granátom (350g) na vzdialenosť 30m na cieľ 6 x 3m, streľba zo vzduchovej pušky na 10m na 10 výstrelov stojmo, beh na 6km v teréne ( priestory lyžiarskych tratí v Iľanove), splav šesťčlenných hliadok na dve kolá na vodnom kanáli Ivana Cibáka). Veľmi priaznivé slnečné počasie zvýšilo aj motiváciu súťažných družstiev pre podávanie kvalitných výkonov.

Akadémia ozbrojených síl postavila dve družstvá, ktorým prišli skrížiť plány za obhajobou prvenstva z minulého roka družstvá z Univerzity obrany z Brna a od vojsk OS SR z Trebišova. Otvorenie pretekov vykonal prorektor AOS pre vojenské veci plk. gšt. Ing. Juraj Vyrostek a vedúci Katedry telesnej výchovy a športu AOS Mgr. Ján Pápay, PhD. Po prvých štyroch disciplínach z prvého dňa nastupovali do súťaže druhého dňa v pozícii lídra študenti AOS 1, druhí boli pretekári UO Brno a tretí AOS 2.

Vo vytrvalostnom behu v teréne na 6km zvíťazilo celkovo družstvo UO Brno, ktoré malo aj individuálneho víťaza behu, ktorým bol študent Jozef Časár, pred družstvom AOS 1, z ktorého v celkovom poradí na druhom mieste skončil Michal Kozárec.

Do poslednej disciplíny (kráľovskej týchto pretekov) - splav na rafte - nastupovali študenti AOS 1 na vedúcej pozícii súťaže. Boj na vode na raftoch však nebol tiež jednoduchý. Najlepšie zajazdili v oboch jazdách súťažiaci z UO Brno (1:48,8min a 1:49,1min) a v disciplíne zvíťazili. V dvoch nevyrovnaných jazdách, ale celkovo s najlepším časom 1:47,7min na kolo skončili pretekári AOS 1 na druhom mieste.

Víťaza súťaže určilo získanie najviac najlepších umiestnení v jednotlivých disciplínach a to tento krát vybojovalo družstvo AOS 1 súčtom 9 bodov a obhájilo minuloročné prvenstvo, o ktoré sa pričinili študenti: Peter Poljakovč – kapitán družstva, Štefan Kubiňák, Michal Kozárec, Peter Varga, Tomáš Čopák, Marek Hraňo. Na druhom mieste skončili pretekári UO Brno s 11,5 bodmi a tretí boli študenti AOS 2: Ivan Krausko – kapitán družstva, Michal Mikula, Martin Pizúr, Martin Bátovský, Peter Berčo, Matúš Gebrlín súčtom bodov 19.

Úsilie pretekárov na záverečnom vyhodnotení ocenili plk. gšt. Ing. Juraj Vyrostek, prorektor pre vojenské veci AOS Liptovský Mikuláš, zástupca rektora - plk. Jozef Trojan UO Brno, vedúci Centra športu UO Brno - pplk. Mgr. Peter Hanák, vedúci Katedry telesnej výchovy a športu AOS - Mgr. Ján Pápay, PhD., diplomami, účastníckymi listami a vecnými cenami a pohármi pre víťazov.

Ďalšie fotografie   text: Mgr. Dušan Litva, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2590)