Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 25. 04. 2024
 Hlavná stránka

All Rounder 2011

Už tradične tretí septembrový týždeň Katedra telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika (AOS) organizuje medzinárodnú športovú súťaž družstiev All Rounder (všestranný človek). V tomto roku sa tradícia zmenila a súťaž sa uskutočnila od 4. do 7. októbra 2011. Už po piaty raz si prišli súťažiaci porovnať zručnosti a kondíciu v šiestich disciplínach: spoločné kontrolné cvičenie na prekážkovej dráhe, plavecká štafeta 6 krát 50m vo vojenskej ústroji, hod granátom (350 gr.) na vzdialenosť 30m na cieľ 6 x 3m, streľba zo vzduchovej pušky na 10m na 10 výstrelov stojmo, beh na 6 km v teréne (priestory lyžiarskych tratí v Iľanove), splav šesťčlenných hliadok na dve kolá na vodnom kanáli Ivana Cibáka. Motiváciu súťažných družstiev pre podávanie kvalitných výkonov zvýšilo aj veľmi priaznivé slnečné počasie.

AOS postavila dve družstvá, ktorým prišli skrížiť plány obhajoby prvenstva z minulého roka družstvá z Univerzity obrany (UO) v Brne, Vojenského odboru FTVS UK Praha, Hasičský a záchranný zbor z Liptovského Mikuláša a družstvo vojsk OS SR, profesionáli z Ružomberka. Otvorenie pretekov vykonal prorektor AOS pre vzdelávanie doc. Ing. Pavel Bučka, CSc. a vedúci Katedry telesnej výchovy a športu AOS Mgr. Ján Pápay, PhD. Pretekom prihliadal aj pridelenec armády USA na Slovensku sprevádzaný poverenou prorektorkou AOS pre vedu. Po prvých štyroch disciplínach z prvého dňa nastupovali do súťaže druhého dňa v pozícii lídra študenti UO Brno, druhí boli pretekári VO FTVSUK Praha a AOS2.

Vo vytrvalostnom behu v teréne na 6 km zvíťazilo celkovo družstvo UO Brno. Individuálnym víťazom sa stal študent čat. Matej Picka VO FTVS UK Praha a v celkovom poradí na druhom mieste skončil št. voj. Lukáš Imling AOS Liptovský Mikuláš.

Do poslednej disciplíny, splav na rafte (kráľovskej týchto pretekov), nastupovali študenti UO Brno z vedúcej pozície súťaže. Boj na vode na raftoch však tiež nebol jednoduchý. Najlepšie zajazdili v oboch jazdách súťažiaci z AOS1 (1:57 a 1:55 min) a v disciplíne zvíťazili.

Víťaza súťaže určilo získanie najviac najlepších umiestnení v jednotlivých disciplínach a to tentokrát vybojovalo družstvo UO Brno súčtom 13,5 bodov, o ktoré sa pričinili študenti: Mirosláv Bednář, Petr Pokorný, Ján Bořil, Antonín Rúžička, Přemysl Janú, Josef Časár. Na druhom mieste skončili pretekári VO FTVS UK Praha s 20 bodmi. Tretí boli študenti AOS1: Mirosláv Karabín, Lukáš Imling, Ján Nirház - kapitán družstva, Martin Dufala, Ivan Olejár, Peter Mikuš a to súčtom bodov 20,5.

Úsilie pretekárov na záverečnom vyhodnotení ocenili doc. Ing. Pavel Bučka, CSc. prorektor pre vzdelávanie AOS Liptovský Mikuláš a vedúci Katedry telesnej výchovy a športu AOS Mgr. Ján Pápay, PhD. diplomami, účastníckymi listami, vecnými cenami a pohármi pre víťazov.

Ďalšie fotografie   Mgr. Dušan Litva, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2582)