Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 26. 04. 2024
 Hlavná stránka

Študenti AOS na Slovenskej univerziáde 2012

Rok 2012 je rokom významných športových podujatí ako napr. OH, MS, ME, ale tiež aj celoslovenskej univerziády, ktorá sa koná raz za štyri roky.

Centrom letnej časti Slovenskej univerziády 2012 sa stala Fakulta TVaŠ UK Bratislava. Akadémia ozbrojených síl je členom Slovenskej asociácie univerzitného športu, a preto sú na toto vrcholné podujatie vysokoškolákov - športovcov pozývaní aj naši študenti. Vzhľadom k malým počtom študentov AOS a aj prísnym kvótam a výkonnostným úrovniam pri výbere do jednotlivých športových disciplín, dostali možnosť štartovať na tohtoročnej univerziáde 3 študenti v atletike. Na predchádzajúcej univerziáde obsadili študenti AOS súťaže v atletike, tenise, orientačnom behu, biatlone. Naši reprezentanti sa ani tentokrát "nestratili" a s veľkým nasadením bojovali na svojich tratiach v 39 stupňovej horúčave.

V behu na 1500m skončil Juraj Kopček na piatom a Ondrej Šavolt na šiestom mieste. V behu na 5000m sa Lukáš Imling umiestnil na deviatom mieste. Študentov pripravil a viedol Mgr. Dušan Litva, PhD. z Katedry TVaŠ AOS. Popritom, že sa "tuho" súťažilo, si študenti našli čas aj na nových kamarátov, študujúcich na iných vysokých školách, s ktorými si vymieňali názory a nadviazali nové kontakty.

text a foto: -dl-
Katedra TVaŠ AOS

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2636)