Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Sobota 20. 04. 2024
 Hlavná stránka

Preteky vo vojensko-praktickom plávaní už 9. raz v AOS

V dňoch 6. - 7. decembra 2012 sa uskutočnili na plavárni Akadémie ozbrojených síl Liptovský Mikuláš Majstrovstvá ozbrojených síl Slovenskej republiky profesionálnych vojakov vo vojensko - praktickom plávaní pre rok 2012. Preteky už po deviatykrát organizačne zabezpečila katedra telesnej výchova a športu.

Špecifické plavecké disciplíny kládli na účastníkov Majstrovstiev veľké nároky na telesnú pripravenosť a zvládnutie špeciálnych plaveckých zručností. V rôznorodých disciplínach museli preukázať svoju výkonnosť napr. v plávaní v šatách, v plávaní so základným potápačským výstrojom (plutvy, potápačská maska a dýchacia trubica), v ťahaní bremena, plávaní pod vodou, atď.

Tento ročník sa vyznačoval najväčšou účasťou pretekárov vo všetkých vypísaných kategóriách okrem III. kategórie mužov - nad 40 rokov. V najmladšej kategórii obsadil Radovan Matej, študent II. ročníka Akadémie ozbrojených síl vynikajúce tretie miesto, prvé miesto obhájil des. Marek Sovský. V druhej mužskej kategórii rozhodla o konečnom poradí až posledná disciplína. Prvé miesto neobhájil mjr. Ing. Pavel Uhrecký, obsadil miesto druhé. Na víťazný stupeň sa tohto roku postavil npor. Ing. Martin Faško. V kategórii žien sa stala víťazkou ako tradične npor. Ing. Katarína Horečná, doposiaľ za celú históriu majstrovstiev nenašla premožiteľku a bolo to už jej deviate víťazstvo.

S náročnými šiestimi disciplínami sa najlepšie popasovali a získali najlepšie umiestenie títo pretekári:

3. por. Ing. Simona Stašová, VÚ 7945 Rožňava

V súťaži dobre zabojovali aj ďalší príslušníci AOS Liptovský Mikuláš, vo svojej kategórii sa umiestnili na popredných miestach. Voj. príp. št. sl. Ján Ištvánik na štvrtom mieste, voj. prípr. št. sl. Miroslav Jurčo na ôsmom. Študenti I. ročníka pri svojej premiére na týchto pretekoch obsadili solídne miesta: voj. príp. št. sl. Adam Bardy deviate a voj. prípr. št. sl. Ivan Havlíček trináste miesto. Celkom sa majstrovstiev aktívne zúčastnilo rekordných 41 pretekárov.

Ďalšie fotografie   PaedDr. Karel Vrbka, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2434)