Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 19. 04. 2024
 Hlavná stránka

Majstrovstvá AOS v plávaní

Blížiaci sa koniec kalendárneho roka je každoročne v znamení plaveckých súťaží. Generálkou pred Majstrovstvami OS SR vo vojensko – praktickom plávaní, sú Majstrovstvá Akadémie ozbrojených síl. V tomto roku sa prvýkrát nesúťažilo len v klasických plaveckých disciplínach, ale aj v kombinácii disciplín vojensko – praktického plávania. Plávali sa disciplíny 50 m voľný spôsob, 50 m plávanie s ABC a 50 m ťahanie bremena. Víťazom sa stal ten, kto mal po absolvovaní všetkých disciplín najmenší súčet jednotlivých poradí.

Najlepšie sa s týmito disciplínami v kategórii muži popasoval voj. Ivan Havlíček (2. roč.) a stal sa majstrom AOS pre rok 2013. Ďalšie pódiové umiestnenia obsadili: 2. miesto – voj. Juraj Tuka (1. roč.) a 3. miesto – voj. Rastislav Bodnár (2. roč.). Hodnotné výsledky boli aj v kategórii ženy. Majsterkou AOS sa stala voj. Terézia Švajlenová (1. roč.), ktorá má potenciál po desiatich rokoch vystriedať dominanciu Kataríny Horečnej na celoarmádnych majstrovstvách. Na 2. mieste sa umiestnila voj. Jozefína Javorková a 3. miesto patrí voj. Lucii Páleníkovej. Všetci umiestnení sa začiatkom decembra zúčastnia Majstrovstiev OS SR, kde im všetkým budeme držať palce.

text a foto: Mgr. Marek Marcinčin

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2430)