Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 25. 04. 2024
 Hlavná stránka

Majstrovstvá OS SR vo vojensko-praktickom plávaní

V dňoch 5. - 6. decembra 2013 zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši Majstrovstvá Ozbrojených síl Slovenskej republiky profesionálnych vojakov vo vojensko praktickom plávaní pre rok 2013. Preteky sa uskutočnili ako jubilejný desiaty ročník pri rekordnej účasti 44 pretekárov z rôznych zložiek a útvarov ozbrojených síl.

Špecifické plavecké disciplíny kládli na účastníkov majstrovstiev veľké nároky na telesnú pripravenosť a zvládnutie špeciálnych plaveckých zručností. V rôznorodých disciplínach museli preukázať svoju výkonnosť napr. v plávaní v šatách, v plávaní so základným potápačským výstrojom (plutvy, potápačská maska a dýchacia trubica), v ťahaní bremena, plávaní pod vodou, atď. Tento ročník sa vyznačoval veľkou účasťou pretekárov vo všetkých vypísaných kategóriách. Na rozdiel od minulého ročníka bola aj dobre obsadená kategória mužov nad 40 rokov a prekvapili najmä ženy, ktoré sa zišli v počte sedem.

V najmladšej kategórii obsadil voj. Ivan Havlíček, študent 1. ročníka Akadémie ozbrojených síl vynikajúce tretie miesto. K lepšiemu umiesteniu mu takmer v každej disciplíne chýbalo iba niekoľko stotín sekundy. V druhej mužskej kategórii zvíťazil des. Marek Sovský, ktorý do tejto vekovej kategórie prestúpil z najmladšej kategórie práve v tomto ročníku súťaže. Prvé miesto neobhájil kpt. Ing. Martin Faško. V kategórii žien sa stala víťazkou ako tradične npor. Ing. Katarína Horečná, ktorá doposiaľ za celú históriu majstrovstiev nenašla premožiteľku. Bolo to už jej desiate víťazstvo, ktoré sa zo všetkých doterajších "rodilo" najťažšie. Zdatnou konkurentkou jej bola voj. Terézia Švajlenová, študentka 1. ročníka Akadémie ozbrojených síl.

S náročnými šiestimi disciplínami sa najlepšie popasovali a získali najlepšie umiestenie títo pretekári:

3. voj. 1. st. Eva Bukovcová - AOS Liptovský Mikuláš

V súťaži dobre zabojovali aj ďalší príslušníci AOS Liptovský Mikuláš a vo svojich kategóriách sa umiestnili na popredných miestach. Voj. 1. st. Juraj Tuka na ôsmom mieste, voj. 1. st. Rastislav Bodnár na deviatom a voj. 1. st. Lucia Páleníková na mieste štvrtom.

PaedDr. Karel Vrbka, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2586)