Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Streda 24. 04. 2024
 Hlavná stránka

Prvý ročník súťaže vo florbale

V športovom areáli Akadémie ozbrojených síl (AOS) sa 16. mája 2013 uskutočnil 1. ročník florbalového turnaja „O putovný pohár Liptova vo florbale“. Organizovali ho Personálny úrad OS SR a AOS. Florbal je mladý šport, je podobný pozemnému hokeju, jeho vznik bol inšpirovaný tradičnými kolektívnymi športmi ako sú bandy - hokej a ľadový hokej. Hrá sa s umelohmotnými hokejkami a loptičkou. Je bezpečný, vyžaduje si taktiku, nedovoľuje fyzický kontakt hráčov, ale je náročný na fyzickú kondíciu, pretože je vysoko dynamický a vychádza z behu.

Florbal má i v ozbrojených silách veľa prívržencov a hráčov, a tak sa 1. ročník florbalového turnaja tešil veľkej účasti. Súťažne sa ho zúčastnilo 10 družstiev z útvarov a zariadení OS SR. Súťaž bola rozdelená do dvoch skupín A a B. V skupine A hrali družstvá: VÚ 1115 Ružomberok-A, VÚ 2790 Žilina, PÚ OS SR Liptovský Mikuláš, VÚ 1037 Martin a AOS Liptovský Mikuláš.

Skupinu B tvorili družstvá: VÚ 2370 Martin, VÚ 4977 Sliač, VÚ 1003 Bratislava, VÚ 1717 Trenčín a VÚ 1115 Ružomberok-B. Hralo sa systémom 2x10 minút, každý s každým. V mnohých stretnutiach rozhodli o výsledku až samostatné nájazdy. Platilo však heslo „lepší víťazí“!

Putovný pohár si z rúk rektora AOS, brig. gen. doc. Ing. Borisa Ďurkecha, CSc., prevzalo družstvo spojárov z Ružomberka - VÚ 1115 Ružomberok-A. Družstvo AOS skončilo na čestnom 10. mieste.

text a foto: -hg-

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2553)