Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 26. 04. 2024
 Hlavná stránka

Majstrovstvá ozbrojených síl vo vojensko praktickom plávaní

V priestoroch plavárne Akadémie ozbrojených síl (AOS) Liptovský Mikuláš sa uskutočnili Majstrovstvá Ozbrojených síl SR vo vojensko praktickom plávaní. 12. ročník týchto pretekov v tradičnom termíne, v prvom decembrovom týždni, konkrétne v dňoch 3. - 4. decembra 2015, zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu AOS.

Špecifické plavecké disciplíny kládli na účastníkov majstrovstiev veľké nároky, museli vyvinúť plaveckú rýchlosť a disponovať vytrvalosťou a špeciálnymi plaveckými zručnosťami, ktoré bežne na plaveckých pretekoch nevidno. Boli to disciplíny ako je plávanie v odeve, plávanie so základným potápačským výstrojom (plutvy, potápačská maska a dýchacia trubica), ťahanie bremena, plávanie pod vodou, plávanie so zbraňou. Kráľovskou disciplínou majstrovstiev je plávanie na 200 m, kde treba prekonať plávaním pod vodou rôzne prekážky, loviť predmet z hĺbky aj dopraviť ho na breh bazéna. Táto disciplína vždy donúti pretekárov siahnuť si až na dno svojich síl.

12. ročníka majstrovstiev sa zúčastnilo 27 pretekárov z rôznych zložiek a útvarov ozbrojených síl. Je to menší počet než v rekordných pretekoch v roku 2013, ale vďaka všetkým účastníkom si preteky zachovali svoju kvalitu. V najmladšej mužskej kategórii obhájil svoje minuloročné víťazstvo a zaslúžene sa stal majstrom ozbrojených síl študent II. ročníka Akadémie ozbrojených síl voj. Tibor Holický. Zvíťazil vo všetkých šiestich individuálnych disciplínach.

V druhej vekovej mužskej kategórii obhájil svoje minuloročné víťazstvo des. Marek Sovský, v tretej zvíťazil nováčik na pretekoch mjr. Ing. Peter Labudík. V kategórii žien sa po tuhom boji stala majsterkou ozbrojených síl študentka II. ročníka Katarína Csejteyová, čím obhájila svoje víťazstvo z minulého ročníka.

S náročnými šiestimi disciplínami sa hrdinsky popasovali a najlepšie umiestnenie získali títo pretekári:

3. voj. 1. st. Lucia Vlčáková - AOS Liptovský Mikuláš

Ďalšie fotografie   PaedDr. Karel Vrbka, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2635)