Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 25. 04. 2024
 Hlavná stránka

Majstrovstvá ozbrojených síl vo vojensko-praktickom plávaní

V dňoch 1. - 2. decembra 2016 zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl (AOS) Liptovský Mikuláš v priestoroch plavárne školy Majstrovstvá OS SR vo vojensko-praktickom plávaní.

Bol to v poradí už 13. ročník, ale aj napriek nepopulárnej číslici boli preteky dobre zorganizované a obišli sa bez problémov. Zúčastnilo sa ich 23 pretekárov z rôznych zložiek a útvarov ozbrojených síl. Je to menší počet než v rekordných pretekoch v roku 2013, ale vďaka všetkým účastníkom si preteky zachovali svoju kvalitu.

Špecifické plavecké disciplíny kladú nároky na účastníkov majstrovstiev, vyžadujú si plaveckú rýchlosť, vytrvalosť aj zvládnutie špeciálnych plaveckých zručností. Do týchto plaveckých pretekov sú zaradené „netradičné“ disciplíny ako je plávanie v odeve, plávanie so základným potápačským výstrojom (plutvy, potápačská maska a dýchacia trubica), ťahanie bremena, plávanie pod vodou, plávanie so zbraňou. Kráľovskou disciplínou pretekov je plávanie na 200 m, kde sa pláva pod prekážkami, pod vodou, lovia sa predmety z hĺbky a vylieza sa aj na breh bazéna. Táto disciplína vždy donúti pretekárov siahnuť si až na dno svojich síl.

V najmladšej mužskej kategórii do 30 rokov obhájil svoje minuloročné víťazstvo a zaslúžene sa stal majstrom ozbrojených síl študent 3. ročníka AOS voj. Tibor Holický. Zvíťazil v štyroch zo šiestich individuálnych disciplín. Dobrým konkurentom mu bol študent 1. ročníka voj. Oliver Ondrejka, ktorý zvíťazil v dvoch individuálnych disciplínach a celkovo obsadil druhé miesto. Na treťom mieste skončil Ľubomír Kubíček z VÚ 1046 Nitra.

V druhej vekovej mužskej kategórii „muži 30-40 rokov“ obhájil svoje minuloročné víťazstvo tradičný účastník a niekoľkonásobný víťaz des. Marek Sovský z VÚ 4405 Nitra. Druhé miesto obsadil npor. Ing. Patrik Martinčík z VÚ 2207 Levice a tretí skončil čat. Patrik Mareš z VÚ 1003 Bratislava. V tretej kategórii „muži nad 40 rokov“ zvíťazil mjr. Ing. Pavel Uhrecký z VP Trenčín, na druhom mieste skončil mjr Ing. Marek Mindžák z VÚ 1003 Bratislava a na treťom mieste kpt. Ing. Erich Hudec, VÚ 6335 Prešov.

V kategórii žien sa po tuhom boji stala majsterkou ozbrojených síl študentka 3. ročníka voj. Katarína Csejteyová, týmto taktiež obhájila svoje víťazstvo z minulého ročníka. Na druhom mieste skončila por. Bc. Švajlenová Terézia z VÚ 4405 Nitra, do júla 2016 taktiež študentka AOS Liptovský Mikuláš. Na treťom mieste skončila všestranná športovkyňa, vynikajúca bežkyňa v atletických disciplínach aj výborná plavkyňa - študentka 3. ročníka AOS Liptovský Mikuláš voj. Lucia Vlčáková.

Ďalšie fotografie   PaedDr. Karel Vrbka, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2582)