Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Sobota 20. 04. 2024
 Hlavná stránka

Lucia Vlčáková univerziádnou majsterkou Slovenska

Začiatkom školského roka (4. 9. - 8. 9. 2016) usporiadala Slovenská technická univerzita 4. Letnú Univerziádu Slovenskej republiky v Bratislave. Na základe nominačných kritérií boli do súťaže pozvaní aj študenti Akadémie ozbrojených síl (AOS) Liptovský Mikuláš. Zúčastnili sa pretekov v disciplínach: atletika a plávanie, v ktorých vybojovali pekné umiestnenia.

Atletické súťaže sa konali na dráhe pri študentskom internáte Mladá garda a plavecké zápolenia prebehli v 25 m bazéne v Trnave. Zo študentov AOS si najlepšie počínala študentka 3. ročníka voj. Lucia Vlčáková, keď v behu na 800 m časom 2:24,8 získala titul univerziádnej majsterky Slovenskej republiky.

„Lucka to mala všetko „letecké“, pretože sa v nedeľu - v deň pretekov, krátko pred poludním vrátila z výmennej stáže z Chorvátska a po obede si bežala po prvenstvo na univerziáde. Pekne si počínala aj štud. 2. ročníka AOS voj. Táňa Fábryová, keď v behu na 400 m skončila na druhom mieste a na 800 m bola piata,“ povedal učiteľ Katedry telesnej výchovy a športu AOS Mgr. Dušan Litva, PhD. a dodal, že do šiesteho „bodovacieho miesta“ sa umiestnili v atletických disciplínach aj študenti 2. roč. AOS - voj. Marek Chovanculiak a voj. Matúš Bartalský.

V plaveckých súťažiach reprezentovali AOS študenti Terka Švajlenová, 4. roč. a Tibor Holický, 3. roč. AOS

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2438)