Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Sobota 20. 04. 2024
 Hlavná stránka

Študenti AOS - účastníci Memoriálu Michala Štanga

Príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ktorí tragicky zahynuli pri návrate zo zahraničnej misie v Maďarsku pri obci Hejce, si pripomenuli zástupcovia z útvarov OS SR 26. januára 2017 futbalovým turnajom vo Zvolene. Konal sa na počesť pplk. ThLic. Michala Štanga pod patronátom Vikariátu Ordinariátu OS SR a Veliteľstva vzdušných síl za účasti: PS OS SR, VzS OS SR, MO SR a GŠ OS – VÚ 1037 Bratislava, Vojenskej polície OS SR, Práporu výcviku Martin a Akadémie ozbrojených síl Liptovský Mikuláš.

Družstvo AOS tvorili študenti: Martin Daniel - kapitán, Lukáš Pastyrnák, Matúš Ašverus, Dominik Lietava, Andrej Krajč, Kristián Jurečko, Andrej Kopaničák, ktorých koučoval Mgr. Dušan Litva, PhD. z katedry telesnej výchovy a športu. Pri losovaní čísiel pre jednotlivé družstvá šťastena prisúdila AOS číslo „1“ a podľa toho sa študenti aj snažili. Hralo sa systémom „každý s každým“ po 15 minút, každý „mančaft“ odohral ťažkých 5 zápasov. Študenti AOS v každom zápase predviedli veľmi korektný, technicky poctivý futbal, ktorý ich posunul až do boja o pódiové miesta. V rozhodujúcom poslednom vystúpení a celkovo pred posledným zápasom turnaja mali rovnaký počet bodov 9 ako aj družstvo VÚ 1003 z Bratislavy. Bolo jasné, že víťaz z tejto dvojice, zdvihne nad hlavu putovný pohár. Študenti AOS v poslednom zápase začali veľmi dobre a dosiahli ako prví gól. Súper postupne hru vyrovnal a tesne jednu minútu pred koncom navýšil skóre a tak AOS napokon prehrala v pomere 1:2 a obsadila síce pekné, ale až tretie miesto. „Je to najlepší výsledok počas 10 ročnej účasti našich študentov na tomto podujatí“, povedal Mgr. Litva.