Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Streda 24. 04. 2024
 Hlavná stránka

Turčaník vybojoval dve medaily na Majstrovstvách Slovenska v karate

Na Majstrovstvách Slovenska seniorov jednotlivcov a družstiev v karate pre rok 2018, ktoré sa konali 14. 4. 2018 v Žiline, štartoval pplk. Michal Turčaník, člen karate klubu TORADE v Liptovskom Mikuláši a príslušník Akadémie ozbrojených síl.

Majstrovstiev SR sa zúčastnilo 37 klubov a 107 štartujúcich. Michal Turčaník si z podujatia doniesol dve medaily – striebornú a bronzovú.

V súťaži kata (súborné cvičenie) obsadil v kategórii nad 35 rokov 3. miesto.
       Výsledky :
       1. miesto: Peter Bežák (Bánovce nad Bebravou)
       2. miesto: Aleš Gruber (Budokan Samaria)
       3. miesto: Michal Turčaník (Liptovský Mikuláš)

V súťaži kumite (športový zápas) vybojoval v kategórii nad 35 rokov bez rozdielu hmotnosti (BRH) striebro:
       1. miesto: Klaudio Farmadín (Nitra)
       2. miesto: Michal Turčaník (Liptovský Mikuláš)
       3. miesto: Mário Takacs (Kolárovo)

Pplk. doc. Ing. Michal Turčaník, PhD. je docentom Katedry informatiky AOS, zároveň je trénerom karate v klube TORADE v Liptovskom Mikuláši, kde trénuje mladú generáciu v „bojových umeniach“ a je nositeľom 3. danu. Okrem toho v rámci služobnej telovýchovy trénuje pod odborným vedením Mgr. Jána Pápaya, PhD. z Katedry telesnej výchovy a športu AOS.

K majstrovstvám SR v Žiline dodal: „Kvalita pretekárov bola vysoká , cením si trofeje, ktoré som si odtiaľ priniesol“.

text: -hg-

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2554)