Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 26. 04. 2024
 Hlavná stránka

Majstri OS SR v letnom biatlone sú z AOS

Dňa 24. augusta 2018 sa v priestoroch mestského parku v Trebišove uskutočnil 3. ročník Majstrovstiev Ozbrojených síl Slovenskej republiky v letnom biatlone. Pre súťažiacich bol pripravený kilometrový bežecký okruh, ktorý museli absolvovať celkovo päťkrát. V behu boli začlenené, tak ako v klasickom biatlone, dve strelecké položky - prvá v ľahu a druhá v stoji. Za každý nezasiahnutý terč čakalo na pretekára trestné kolo. Streľbu súťažiaci vykonávali zo špeciálnych laserových pušiek, ktoré používajú na prípravu aj reprezentanti SR v biatlone.

3. ročníka Majstrovstiev OS SR sa zúčastnili aj pretekári z Akadémie ozbrojených síl. S nástrahami trate a streľbou si medzi jednotlivcami najlepšie poradil odborný asistent z Katedry telesnej výchovy a športu AOS Peter Žiška, ktorý sa stal majstrom OS SR v letnom biatlone. Druhé miesto patrilo taktiež súťažiacemu z akadémie, a to nadporučíkovi Romanovi Markovičovi a kadet voj. 1. st. Samuel Legerský obsadil štvrté miesto.

V kategórií družstiev sa víťazom majstrovstiev OS SR v letnom biatlone stalo bezkonkurenčne družstvo Akadémie ozbrojených síl z Liptovského Mikuláša.

Celkové výsledky:

Muži:
       - 1. miesto – Peter Žiška, AOS Liptovský Mikuláš
       - 2. miesto – npor. Roman Markovič, AOS Liptovský Mikuláš
       - 3. miesto – des. Martin Snopko, Prápor logistiky Hlohovec
    Štafeta:
       - 1. miesto – AOS Liptovský Mikuláš (Žiška, npor. Markovič, voj. Legerský)
       - 2. miesto – 21. zmpr Trebišov
       - 3. miesto – 21. zmpr Trebišov

text, foto: -rm-

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2609)