Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 29. 03. 2024
 Hlavná stránka

Majstrovstvá ozbrojených síl v raketovej militariáde

Dňa 17. - 21. 6. 2019 sa konali v Nitre majstrovstvá Ozbrojených síl SR v „raketovej militariáde“, ktorej súčasťou boli súťaže v tenise, badmintone a squashi.

Súťaže v badmintone sa zúčastnilo 18 súťažiacich. Zastúpenie na tomto podujatí mala aj Akadémia ozbrojených síl (AOS) v Liptovskom Mikuláši. Jej študent 3. ročníka voj. Vladan Pevný súťažil v skupine 8 pretekárov, jednoznačne si vybojoval prvú priečku a istý postup do štvrťfinále.

Štvrťfinálový zápas zástupcovi AOS nerobil žiaden problém a jasnou výhrou 2:0 postúpil do semifinále. „Náročnosť v ďalšom súperení sa zvyšovala, ale aj tak si študent Pevný ustrážil črtajúcu sa možnosť postupu do finále a vyhral jednoznačne 2:0. Vo finále prebiehal ťažký súboj, v ktorom sa mu snažil súper posúvať čo najviac problémových „košíčkov“ v hre, ale aj tak svojím majstrovstvom a húževnatosťou, nakoniec zvíťazil 2:0 (21:16 a 21:15)“, uviedol Mgr. Dušan Litva, vedúci Katedry telesnej výchovy a športu AOS a dodal, že študent Pevný sa stal v dvojhre majstrom OS SR v „raketovej militariáde“ v súťaži badminton a obhájil minuloročný titul majstra OS SR. Keďže po tretíkrát získal putovný pohár, stal sa jeho výsostným držiteľom.

Ďalšou disciplínou v súťaži badminton bola štvorhra, kde sa zúčastnilo 8 dvojíc. Dvojicu vytvoril študent voj. Vladan Pevný s majorom Marekom Pastelákom. Táto dvojica odohrala celkom 6 zápasov, pričom každý jeden z nich vyhrala. Vo finále bohužiaľ Vladan s Marekom podľahli súperom, ktorí preukázali viac úspešnejších zásahov, zápas skončil 2:0. Napokon obsadili celkovo vo štvorhre 2. miesto.

text, foto: Mgr. Dušan Litva, PhD.

gen. Dr. M. R. Štefánik

e-mail AOS  Stravovanie WEGA

Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (2060)