Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 03. 02. 2023        
 Hlavná stránka
Olympiáda o Spoločnej bezpečnostnej a obrannej politike

Olympiáda o Spoločnej bezpečnostnej a obrannej politike
 
    Štrnásť európskych krajín sa v dňoch 30. mája až 2. júna 2022 zúčastnilo 6. ročníka CSDP Olympiad (Olympiáda o Spoločnej bezpečnostnej a obrannej politike) v priestoroch French Air and Space Force Academy. Podujatie sa konalo pod záštitou EMILYO v Salon-de-Provence vo Francúzsku.
    
    Slovenskú republiku na tohtoročnej olympiáde reprezentovali súťažiace kadetky voj. 1.st. Simona Uhliarová a voj. 1.st. Sarah Šajbanová spolu so svojím pedagógom z Katedry bezpečnosti a obrany AOS Ing. Danielom Brezinom, PhD., ktorý na danom podujatí pôsobil aj v pozícii hodnotiteľa. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bol príhovor Dirka Dubiousa, ktorý stojí na čele European Security and Defence College.
    
    V prvej časti olympiády prezentovali kadeti svoje práce, pričom boli rozdelení do 5 rôznych syndikátov, tak aby hodnotitelia neboli z rovnakej krajiny ako prezentujúci kadeti. Druhá časť bola venovaná tímovej vedomostnej súťaži. Napriek povinnostiam, ktoré boli spojené s olympiádou, sa tím AOS zúčastnil spoločnej večere v meste, absolvoval prehliadku mesta, navštívil továreň na mydlo, či zúčastnil sa "international night", kde zástupcovia jednotlivých krajín priniesli rôzne druhy jedál a nápojov typických pre ich krajinu.
    
    Počas dní vo Francúzsku získali naše kadetky množstvo skúseností a nadviazali kontakty s odborníkmi, či už z akademického alebo vojenského prostredia, čo potvrdila i voj. 1. st. Simona Uhliarová: „Najväčším prínosom pre nás boli nielen nové zážitky a skúsenosti, ale ľudia, ktorých sme mali možnosť stretnúť. Olympiáda mi priniesla do života nových kamarátov z viacerých kútov Európy a dozvedela som sa zaujímavé informácie o iných vojenských akadémiách.“
  
Foto k článku 1 Foto k článku 2 Foto k článku 3
  
  text: -sz-, Ing. Daniel Brezina, PhD., foto: -db-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 Oznamy
 
 
 Udalosti
  
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo: Science & Military 2/2021
 
     Vyšlo nové číslo:
Vojenské reflexie
2/2021
 
  
 
    Verejný odpočet
za rok 2021
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2022
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 03. februára 2023   (49267)