Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 25. 07. 2024        
 Hlavná stránka
Pripomenuli sme si 77. výročie oslobodenia mesta Liptovský Mikuláš

Pripomenuli sme si 77. výročie oslobodenia mesta Liptovský Mikuláš
 
    Dňa 4. 4. 2022 sme si pietnou spomienkou na Námestí osloboditeľov a na vojenskom cintoríne Háj - Nicovô pripomenuli 77. výročie oslobodenia mesta Liptovský Mikuláš. Slávnostného zhromaždenia sa zúčastnili predstavitelia Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika na čele s rektorom doc. Ing. Jozefom Putterom, Csc., členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, posledný žijúci vojnový veterán z Mikuláša Pavol Chrapčiak a zástupcovia mesta Liptovský Mikuláš. Primátor Ján Blcháč privítal všetkých zúčastnených, ktorí prišli vzdať úctu tým, ktorí zaplatili svojimi životmi, aby sme my mohli žiť v mieri. Vo svojom príhovore v nadväznosti na udalosti posledných dní zdôraznil, že: „mier nie je samozrejmosťou, je najvyššou hodnotou, pretože na jeho zotrvaní závisí sloboda, zdravie i životy. Je našou povinnosťou, urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme mier a slobodu zachovávali.
    
    Na odkaz bojovníkov za našu slobodu nadviazal vo svojom príhovore i predseda Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov plk. v.v. Ing. Ján Martinko, ktorý zdôraznil, že ich odkaz naplníme tým, ak si uvedomíme, že „mier je najvyššia hodnota, pretože znamená život, teda nie je možné oň bojovať, ale strážiť ho. Sloboda sa totiž môže ľahko stratiť, no získava sa ťažko.“
    
  Záverom stretnutia si prítomní minútou ticha pripomenuli generálmajora vo výslužbe Jána Iľanovského, priameho účastníka bojov o Liptovský Mikuláš, ktorý by sa o niekoľko dní dožil 100 rokov.
  
Foto k článku 1 Foto k článku 2 Foto k článku 3
  
Foto k článku 4 Foto k článku 5 Foto k článku 6
  
        Ďalšie fotografie   text:-sz-, foto:-ds-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (6268)