Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 19. 05. 2024        
 Hlavná stránka

Otvorenie kurzu ISOC 13
 
    Medzinárodný kurz pre štábnych dôstojníkov - International Staff Officers' Course (ISOC) slávnostne otvoril rektor Akadémie ozbrojených síl, brig. gen. doc. Ing Boris Ďurkech, CSc. dňa 22. septembra 2014 v Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

    ISOC 13 sa zúčastňuje 22 dôstojníkov v hodnostiach nadporučík, kapitán a major z Azerbajdžanu, Českej republiky, Gruzínska, bývalej Juhoslovanskej republiky Macedónska, Nemecka, Moldavska, Mongolska, Ukrajiny a Slovenska. Cieľom kurzu je zvýšiť vojenskú kvalifikáciu jeho účastníkov, na základe ktorej budú schopní pracovať v medzinárodnom prostredí. 13. ISOC je výnimočný v tom, že dôstojníci z Ukrajiny a Mongolska sú zároveň prví účastníci v rámci programu DEEP (Defence Education and Enhancement Program), do ktorého sa Akadémia ozbrojených síl zapojila v roku 2013.

    Súčasťou kurzu sú cvičenia, zamerané na operačné plánovanie, ktoré obsiahne riešenia útočnej a obrannej operácie. Hlavnou myšlienkou kurzu je posilniť spoluprácu v rámci NATO a krajín PfP, najmä v oblasti cvičení a vzdelávania.

    ISOC 13 bude ukončený 27. novembra 2014.
  
        
  
        Ďašie fotografie   Magdaléna Ursínyová    
foto: -ds-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3044)