Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 07. 12. 2023        
 Hlavná stránka


7 úspešných absolventov 9. Práporčíckeho kurzu
 
    Prorektor pre vojenské veci Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika plk. Ing. Ľubomír Matta dňa 27. 6. 2014 slávnostne ukončil v poradí 9. Práporčícky kurz.

    Účastníci kurzu z prostredia OS SR sa v priebehu 4 týždňov venovali príprave v oblasti vodcovstva, práva, psychológie, rétoriky, vojenských dejín, etiky, národnej a medzinárodnej bezpečnosti, ale aj ošetrovaniu a prevádzke pozemnej výzbroje a techniky. Zdokonalili sa v oblasti etiky, rétoriky a komunikácie, príprave prezentácií v programe Power Point, rozšírili si vedomosti v oblasti bezpečnostnej politiky a bezpečnostného systému štátu, obrany a obrannej politiky štátu, oboznámili sa s výzbrojou pozemných a vzdušných síl, ich plánovanou modernizáciou, úlohami a aktuálnymi problémami v oblasti prevádzky pozemnej výzbroje a techniky.

    Svoju prípravu v kurze úspešne ukončili všetci absolventi záverečnou skúškou dňa 26. 6. 2014. Na napĺňaní programu kurzu sa podieľali odborníci z katedier a CV AOS, MO SR, GŠ OS SR a PS OS SR.

    Úspešným absolvovaním Práporčíckeho kurzu získali profesionálni vojaci v hodnostnom zbore práporčíkov kvalifikačné predpoklady na výkon funkcií v oblasti technického zabezpečenia.
  
  
        Ďalšie fotografie   kpt. Ing. Juraj Oginčuk    
foto: Ing. Danuša Spilá    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3801)