Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Utorok 16. 07. 2024        
 Hlavná stránka

Otvorenie 16. vyššieho veliteľsko-štábneho kurzu
 
    Dňa 11. marca 2019 sa na pôde Akadémie ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefánika začal 16. vyšší veliteľsko-štábny kurz, ktorý svojím príhovorom slávnostne otvoril prorektor pre vzdelávanie AOS doc. Ing. Peter Spilý, PhD.

    Do kurzu, ktorého cieľom je poskytnúť účastníkom ďalšie vojenské vzdelanie potrebné pre splnenie požiadavky na vojenskú hodnosť podplukovník a plukovník, nastúpilo 22 profesionálnych vojakov. Program kurzu je zameraný na výkon manažérskych funkcií, bezpečnostné prostredie štátu, charakteristiku a vývoj vojenského umenia, prístupy k vojenským operáciám v súčasnosti, spôsobilosti vlastných ozbrojených síl a cvičení s orientovaním na vojenský rozhodovací proces na taktickej a operačnej úrovni velenia. 15 týždňov kurzu vyvrcholí obhajobami záverečných prác 13. a 14. júna 2019.

    Na vzdelávaní dôstojníkov sa bude podieľať vedecko-pedagogický zbor AOS a odborníci OS SR a MO SR. V prednáškach vystúpia aj experti z Command and Control Centre of Excellence z Utrechtu (Holandsko), Univerzity obrany Brno (ČR) a lektori z Kráľovskej akadémie Sandhurst (Veľká Británia).
  
  
  
        Ďalšie fotografie   mjr. Ing. Peter Gerec, PhD.    
foto: Ing. Danuša Spilá    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (5127)