Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Utorok 03. 12. 2024        
 Hlavná stránka

Medzinárodná vedecká konferencia simulačného centra
 
    Simulačné centrum Akadémie ozbrojených síl organizovalo 22. októbra 2013 medzinárodnú vedeckú konferenciu zameranú na „Riešenie krízových situácií prostredníctvom simulačných technológií“.

    Konferencia vytvorila medzinárodný priestor na výmenu názorov, konfrontáciu poznatkov z tvorby metód, foriem a postupov pre riešenie špecifických krízových situácií.

    Viac ako 50 odborníkov z Česka, Poľska, Ukrajiny a Slovenska, ktorí sa konferencie zúčastnili, riešili problematiku krízového manažmentu v prostredí simulačných technológií. Okrem iného sa zamerali na analýzu činiteľov, ktoré pôsobia na riešenie krízových javov v kreatívnom procese edukácie krízového manažéra.

    V rámci konferencie Simulačné centrum AOS prezentovalo účastníkom konferencie výstupy z realizovaných cvičení krízového manažmentu s podporou simulačných technológií, ktoré sa v akadémii konali s podporou systémov a nástrojov virtuálnej a konštruktívnej simulácie.

    Garant konferencie, prof. Ing. Pavel Nečas, PhD., zástupca SR v Science and Technology Organization NATO panelu Modelling and Simulation Group, ocenil využitie štrukturálnych fondov pre prípravu personálu v oblasti bezpečnosti a obrany a vyzdvihol synergiu vedeckých a odborných pracovníkov a kolektívov zaoberajúcich sa riešením kríz so sofistikovanou podporou simulačných technológii.

    Prorektor pre vedu AOS doc. Ing. Marcel Harakaľ, PhD. na tomto podujatí konštatoval, že prepojenie simulačných technológií a problematiky krízových situácií na báze využitia EŠF podporuje tvorbu poznatkov široko spektrálnej kvality.

    Z konferencie vyplynuli závery, ktoré definoval riaditeľ Simulačného centra AOS pplk. Ing. Vladimír Andrassy, PhD. načrtol smery v možnostiach riešenia krízových situácií s podporou simulačných technológií formou spracovania modelov a krízových scenárov nielen v edukačnom procese krízových manažérov, ale aj možnosti prepojenia simulačných systémov a simulačných nástrojov, v následnom intenzívnejšom využívaní celého spektra simulácií vo výchovno-vzdelávacom procese a taktiež aj v procese celoživotného vzdelávania.

    Z konferencie bol vydaný zborník vedeckých prác v elektronickej podobe obsahujúci 30 odborných príspevkov.
  
                          
  
                          
  
    Medzinárodná vedecká konferencia s názvom „Riešenie krízových situácií prostredníctvom simulačných technológií“ je jedným z merateľných ukazovateľov výsledku projektu 2.2/04.
 
    Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Je realizovaní prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy (ASFEU)
    Projekt je implementovaný v rámci Operačného programu Výskum a Vývoj (OPVaV) ako dopytovo – orientovaný projekt Prioritnej osi 2Podpora výskumu a vývoja, Opatrenia 2.2Prenos poznatkov a technológií získaných výskumom a vývojom do praxe.
    Projekt 2.2/04 má názov „Vývoj metód, foriem a postupov didaktických procesov v oblasti krízového manažmentu s využitím simulačných technológií“ s ITMS kódovým označením 26220220096.
 Simulačné centrum AOS    
foto: -hg-    




gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (1738)