Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 07. 12. 2023        
 Hlavná stránka

Maďari a Erasmus+ v AOS
 
    V rámci programu Erasmus+ pôsobili v Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši v dňoch 30. 10. – 3. 11. 2017 traja príslušníci Národnej univerzity verejnej správy z Budapešti. Boli to plk. prof. Dr. Klára Kecskeméthy, dr. Attila Kállai a Éva Nyári, všetci z Fakulty vojenských vied a výcviku kadetov.

     Kým dr. Kállai sa v AOS zúčastňoval školenia a Éva Nyári navštívila AOS ako koordinátorka Erasmus+, tak plk. prof. Kecskeméthy naplňovala program Erasmus+ v oblasti výučby. V 22. Základnom veliteľsko-štábnom kurze, ktorého sa zúčastňuje 38 dôstojníkov z Ozbrojených síl SR, prednášala na tému „Geopolitika a globalizované NATO“. Jej vystúpenie bolo interaktívne a zameralo sa na vznik a členenie aliancie, jej obranné schopnosti, na účasť jej členov v medzinárodných misiách, na globálnych partnerov, spoluprácu s krajinami PzM, krajinami Mediterranean dialógu, Istanbulskú bezpečnostnú iniciatívu. Pedagogička a plukovníčka OS Maďarska navštívila v AOS medzinárodný kurz pre štábnych dôstojníkov (ISOC), Jazykový inštitút OS SR a Akademickú knižnicu AOS.

    Spolupráca AOS s budapeštianskou Národnou univerzitou verejnej správy má dlhoročnú tradíciu, a to nielen v rámci programu Erasmus+, má širšie dimenzie spolupráce, v ktorej sa realizuje účasť a výmena učiteľov, kadetov na športových, vojenských a vzdelávacích podujatiach.
  
  
    text, foto: -hg-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3798)