Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 23. 06. 2024        
 Hlavná stránka
V Piešťanoch začala letecká festivalová sezóna.

V Piešťanoch začala letecká festivalová sezóna
 
    Druhý ročník Festivalu letectva na piešťanskom letisku navštívilo v dňoch 6. – 8. 5. 2022 takmer 22 000 návštevníkov a priletelo naň spolu 113 lietadiel. V rámci festivalu prebiehala špeciálna výstava „Aerosalón Piešťany 2022“, kde mohli fanúšikovia letectva obdivovať desiatky domácich i zahraničných vystavovateľov leteckej techniky, výrobcov lietadiel či doplnkov a príslušenstva.
    
    Súčasťou výstaviska bola aj Letecká fakulta Technickej univerzity v KE so svojím promo stánkom, v rámci ktorého reprezentovali Akadémiu ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika (AOS) kadeti 3. ročníka voj. 1. st. Martin Židek (pilot taktického lietadla) a kadet voj. 1. st. Jozef Matis (pilot dopravného lietadla).
    
    Svojím prístupom a propagáciou akadémie priblížili verejnosti možnosti štúdia vojenských leteckých odborností a proces, ktorý je potrebné zvládnuť pri záujme o štúdium leteckých odborností, ako sú pilot stíhacieho lietadla, dopravného lietadla alebo vrtuľníka či riadiaci letovej prevádzky alebo pri záujme o štúdium ostatných študijných programov na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v LM.
  
Foto k článku 1     Foto k článku 2
  
Foto k článku 3     Foto k článku 4
  
  text: rtm. Martin Švida, -sz-, foto: rtm. Martin Švida     
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (4197)