Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 19. 05. 2024        
 Hlavná stránka
Začal ISOC 26

Začal ISOC 26
 
    26. Medzinárodný kurz pre štábnych dôstojníkov - International Staff Officers' Course (ISOC) bol otvorený v Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši 14. februára 2022 úvodnou prezentáciou, v ktorej náčelník oddelenia medzinárodných kurzov pplk. Ing. Jozef Kuchta predstavil jeho účastníkom poslanie, štruktúru a úlohy akadémie a oboznámil ich s priebehom kurzu.
    
   Kurzu ISOC 26 sa zúčastňuje 14 dôstojníkov v hodnostiach nadporučík až major zo Slovenskej republiky, 6 nadporučíkov z Českej republiky.
    
    V prvom týždni si študenti rozšírili jazykové schopnosti v anglickom jazyku a zlepšili si komunikáciu a znalosti anglickej vojenskej terminológie. V ďalších týždňoch sa oboznámia s používaním jednotiek rôznych špecializácií a služieb a organizačných štruktúr jednotlivých bojových jednotiek na taktickej úrovni. Neskôr získajú základné informácie a zručnosti potrebné pre vojenský rozhodovací proces.
    
    Počas prednášok a cvičení sa účastníci kurzu pripravia na spoločnú činnosť vo všetkých fázach prípravy a plánovania na taktickej úrovni a zvládnu plánovanie a vedenie vojenských operácií v angličtine v súlade so štandardmi NATO v celom spektre konfliktov v medzinárodnom prostredí.
    
    Ukončenie kurzu je plánované na 14. apríla 2022.
  
  text: Zuzana Freissl, MBA    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3044)