Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 19. 05. 2024        
 Hlavná stránka
Kurz plánovania operácií na taktickej úrovni velenia

Kurz plánovania operácií na taktickej úrovni velenia
 
    Oddelenie medzinárodných kurzov Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika na základe požiadavky príslušníkov Vojenskej polície, ku ktorej sa pridali i príslušníci 2. mechanizovanej brigády Prešov, organizovalo v termíne 7. - 18. 2. 2022 kurz „Decision Making Process at Tactical Level“.
    
    Cieľom tohto krátkodobého kurzu bolo oboznámiť jeho účastníkov s postupmi práce štábu a princípmi plánovania operácií na stupni prápor v súlade so spojeneckou publikáciou NATO APP-28 („Tactical Planning for Land Forces“) a s dôrazom na odbornú vojenskú terminológiu v anglickom jazyku.
    
    Kurz bol ukončený 18.2.2022 slávnostným odovzdaním certifikátov, ktoré si absolventi prevzali z rúk náčelníka oddelenia, pplk. Jozefa Kuchtu. Ten vo svojom záverečnom príhovore zdôraznil skutočnosť, že nie všetci účastníci kurzu mali vzhľadom na ich doterajšie skúsenosti a aktuálne pracovné zaradenie rovnakú východiskovú pozíciu v danej problematike. O to viac si ale študenti cenili prínos vzájomnej tímovej spolupráce, ktorá ich obohatila o praktické vysvetlenia tak zo strany inštruktorov, ako aj kolegov, ktorí mali v uvedenej oblasti už praktické skúsenosti. Aj keď šlo o kurz zameraný na individuálny rozvoj, opätovne sa potvrdilo, že tímová spolupráca je dôležitá a obohacujúca.
    
    V závere vyjadril dôveru v to, že tento kurz bol pre všetkých absolventov prínosom a svoje skúsenosti využijú aj v prípade nasadenia do medzinárodných štruktúr.
  
Foto k článku 1 Foto k článku 2 Foto k článku 3
  
Foto k článku 4 Foto k článku 5 Foto k článku 6
  
  text a foto: Zuzana Freissl, MBA    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3044)