Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 18. 07. 2024        
 Hlavná stránka
Spomienka na obete leteckého nešťastia pri obci Hejce

Spomienka na obete leteckého nešťastia pri obci Hejce
 
    19. januára uplynulo 16 rokov od tragického leteckého nešťastia pri maďarskej obci Hejce, ktoré si vyžiadalo 42 obetí z radov príslušníkov Ozbrojených síl SR vracajúcich sa z misie KFOR v Kosove.
    
    Výročie tragédie sa každoročne pripomína pietnym aktom na vrchu Borsó, kde je umiestnených symbolických 42 dubových stĺpov ako pamiatka na zosnulých vojakov. I my sme si pripomenuli toto výročie spomienkovým aktom konajúcim sa 20. januára na výšine Háj-Nicovô pri pamätníku novodobých vojnových veteránov, ktorí zahynuli pri plnení úloh v zahraničných misiách a operáciách.
    
    Spomienkového aktu sa zúčastnil i zástupca MO SR, generálny riaditeľ Sekcie ľudských zdrojov MO SR Martin Jakál. Akadémiu ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika reprezentovali rektor doc. Jozef Puttera a prorektor pre vojenské veci plk. Ľubomír Matta spolu s našimi kadetmi. Úctu prišli vzdať i predstavitelia mesta Liptovský Mikuláš, Únie vojnových veteránov a Klubu vojenských dôchodcov.
    
    Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa pietna spomienka konala len v obmedzenom počte, a tak dekan vojenskej farnosti sv. Jany z Arku kpt. Tomáš Huďa odslúžil sv. omšu za obete nešťastia v priestoroch kaplnky akadémie.
    
    Česť ich pamiatke!
  
Foto k článku 1 Foto k článku 2 Foto k článku 3
  
Foto k článku 4 Foto k článku 5 Foto k článku 6
  
Foto k článku 7 Foto k článku 8 Foto k článku 9
  
  text: -sz-, foto: kpt. Radovan Sliacky    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (5632)