Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 19. 05. 2024        
 Hlavná stránka
Zimný výcvik kadetov

Zimný výcvik kadetov
 
    Katedra telesnej výchovy a športu organizovala v termínoch od 7.2.2022 do 11.2.2022 a od 14.2.2022 do 18.2.2022 zimný výcvik pre tretí ročník kadetov Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika. Zimný výcvik sa uskutočnil v Závažnej Porube v lyžiarskom stredisku Opalisko a presun sa uskutočnil z Liptovského Hrádku popod Nízke Tatry až do areálu Akadémie.
    
    Cieľom zimného výcviku bolo získanie zručností na lyžiach a nadobudnutie vedomostí pre prežitie v horách v zimných podmienkach počas presunov. Študenti mali možnosť zdokonaliť si techniky v zjazdovom lyžovaní a mnoho z nich posunulo svoje zručnosti o stupeň vyššie. Boli však aj študenti, ktorí sa s výstrojom stretli prvý krát, no počas zimného výcviku sa všetko podstatné naučili, aby mohli svoje nadobudnuté schopnosti v budúcnosti zužitkovať.
    
    Zimný výcvik bol ukončený 18.2.2022 odovzdaním medailí a diplomov v každej výkonnostnej kategórii. Študenti aj napriek nepriaznivému počasiu zvládli výcvik na výbornú a odniesli si veľa zážitkov, ale aj poznatkov.
  
Foto k článku 1     Foto k článku 2
  
Foto k článku 3     Foto k článku 4
  
        Ďalšie fotografie   text a foto: KTVŠ    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. júla 2023   (3047)