PROJEKT AOS
„Budovanie infraštruktúry a modernizácia Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika“
 
                                    
Rozhovor s rektorom AOS

V publikácii ASFEU:
    Na otázky odpovedal brig. gen. doc. Ing. Miroslav Kelemen, PhD.,
    rektor Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši
     
  1. Kedy a ako vznikla idea vytvoriť váš projekt?
    Idea vytvoriť projekt vznikla už po uverejnení prvej výzvy k opatreniu 5.1 vo februári 2008. Vznikla v dôsledku nutnosti vybavenia a dovybavenia informačno-komunikačných technológií, intranetovej siete v rámci akadémie, obnovy a modernizácie mnohých aktívnych prvkov sietí, ktoré boli na hrane používania. V neposlednom rade nám išlo aj o rekonštrukciu a modernizáciu budov školy s dôrazom na zníženie energetických strát a zníženie energetickej náročnosti. Vzhľadom na to, že v tom období nemala Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši ešte vysporiadané vlastnícke práva (existujúce dva právne subjekty), mohli sme reagovať až na druhú výzvu pre opatrenie 5.1.
     
  2. Mali ste už predchádzajúce skúsenosti s eurofondmi?
    Predchádzajúce skúsenosti s riešením projektov financovaných z fondov:
      Názov projektu č. 1: Vzdelaní pedagógovia – pilier našej spoločnosti
        Obdobie realizácie: 07/2005 – 10/2008
      Názov projektu č. 2: Medzinárodná vedecká konferencia študentov 2006
        Obdobie realizácie: 03/2006 – 06/2006
     
  3. V čom vidíte najväčší prínos projektu?
    Hlavné zameranie projektu je modernizácia infraštruktúry a zlepšenie vzdelávacieho procesu prostredníctvom zavedenia jednotného IKT na základe súčasných požiadaviek. Samotné opatrenie, ako aj požiadavky výzvy v projekte sú nasmerované na rozvoj informačnej spoločnosti. Projekt prispeje k rozvoju všeobecnej a špecializovanej učebno-výcvikovej základne pre komplexnú prípravu študentov a personálu. Sekundárne zabezpečí multimediálnu podporu vzdelávania a implementáciu nových technológií vo výučbe v súlade, resp. v predstihu s praxou absolventov štúdia.
    V neposlednom rade, podporí prácu s talentovanými študentmi – doktorandmi, zapojenie študentov v rámci študentskej vedeckej a odbornej činnosti, najmä v medzinárodnom prostredí.

     
  4. Čo by ste odkázali potenciálnym prijímateľom, ktorí ešte váhajú, či sa zapojiť do výziev?
    Aby neváhali a zapojili sa.
     
  5. V čom vidíte víziu projektu?
    V modernizácii výučbového a výskumného procesu prostredníctvom komplexného zavedenia moderných informačno-komunikačných technológií do učební, internátov a vzdelávacej základne, čo sa premietne do kvality vyučovacieho procesu v tisícročí informatizácie ľudstva.

© Copyright 2010 KIS